26. května – 28. května 2020
26/5-28/5
2020
28. května 2020
před 5 měsíci

Vrbenský slaví zisk titulu! Ve finále přehrál Koláře

28. května 2020
před 5 měsíci

Vrbenský slaví zisk titulu! Ve finále přehrál Koláře

Mužskou část turnaje O pohár prezidenta ČTS ovládl Michael Vrbenský, který ve čtvrtečním finálovém duelu porazil Zdeňka Koláře po setech 6:4, 6:7(5) a 10:8. Dvacetiletý tenista potvrdil předzápasové papírové předpoklady a vyzrál nad o tři roky starším Kolářem, kterého při hře limitoval puchýř na pravé ruce. 

Vstup do finálového klání, které odstartovalo na pražské antuce krátce po poledni, zvládl lépe Kolář, který si vypracoval vedení 3:1. Vrbenskému se poté podařilo úspěšně zhodnotit obě brejkbolové příležitosti a po rychlé otočce se po výhře 6:4 ujal vedení v zápase. 

Druhá sada se rovněž vyvíjela lepším způsobem pro dvacetiletého tenistu, který díky brejku z třetího gemu mířil za vítězstvím. Důležitý moment přišel v osmém gemu, ve kterém se Kolářovi podařilo podruhé v zápase prolomit servis svého krajana a dostal se zpět do hry.

O osudu druhého setu nakonec musela rozhodnout až zkrácená hra, ve které byl aktivnější Kolář. Tenista se zkušenostmi z Davisova poháru si vypracoval vedení, které si nakonec udržel. Dva setboly sice promarnil, ale třetí možnost již využil a poslal finálové střetnutí do supertiebreaku.

V klíčových okamžicích předváděli oba tenisté velmi kvalitní tenis a byl k vidění velmi vyrovnaný průběh. Možnost premiérového mečbolu si jako první vypracoval dvacetiletý Vrbenský, který následně zápas ukončil krásným bekhendem po čáře.

Dvacetiletý Vrbenský si v Praze vyšlápl po Jiřím Veselým na dalšího žebříčkově výše postaveného tenistu. „Finále jsem si moc užil, bylo vyrovnané až do samotného závěru. Porazil jsem tu tři žebříčkově lépe postavené hráče, jsou to pro mě cenná vítězství," liboval si Vrbenský. 

„Je to pro mě bolestivá porážka, ale budu se snažit na sobě makat dál, abych byl silnější. A bolest pravé ruky? Už se těším na moment, kdy už to bude v normálu a budu ji cítit tak, jak bych měl," uvedl Zdeněk Kolář po finálovém střetnutí, které ztratil po vyrovnaném průběhu v supertiebreaku. 

Čtěte také